Minimalistyczne podejście w kwestii mody zyskuje coraz szersze grono zwolenniczek. Odnosi się ono nie tylko do wybierania sprawdzonych elementów odzieży, ale także odrzuca przepych i konsumpcjonizm. Zaprowadzenie porządku w garderobie uczy dyscypliny oraz jest skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Jak zatem wprowadzić minimalizm w szafie?
Kodeks zakupowy
Jedno z najważniejszych założeń minimalizmu opiera się na rozsądnym nabywaniu nowych ubrań. Ich zakup powinien być dokładnie przemyślany – pomoże to uniknąć chaosu oraz niezadowolenia. Z tego powodu warto stawiać na klasyczne oraz ponadczasowe rozwiązania, które sprawdzą się na co dzień. Ponadto takie elementy można z łatwością ze sobą połączyć i stworzyć stylowy zestaw.
Dodatkową korzyścią płynącą z przemyślanych zakupów jest oszczędzanie pieniędzy. Bazowanie na minimalistycznych formach i krojach chroni przed niepotrzebnymi wydatkami na ubrania, które będą królować tylko przez jeden sezon. Pozwala to zapanować nad budżetem, a także umożliwia zachowanie ładu oraz porządku w kobiecej szafie.
Siła tkwi w prostocie
Jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie minimalistki? W trakcie poszukiwań warto zwrócić uwagę na ponadczasowe propozycje. Ich uniwersalność daje szerokie pole stylizacyjne, a także zdecydowanie ułatwia podjęcie modowej decyzji. Ponadto prostota i subtelność wprowadzają do stylizacji nutę elegancji oraz szyku.
Bazą minimalistycznej garderoby są elementy odzieży, które sprawdzą się w przypadku różnych okazji. Ponadczasowe modele dają gwarancję szybkiego i bezproblemowego skomponowania zestawu. Warto postawić również na kroje dopasowane do konkretnej figury – dzięki temu stylizacja zawsze będzie wyglądać nienagannie. Wśród minimalistycznych propozycji nie może zabraknąć białej koszuli, eleganckiego płaszcza oraz pary klasycznych jeansów.
Ponadczasowa paleta barw
Minimalizm w szafie to nie tylko prostota zawarta w krojach. Ogromną rolę odgrywają również odpowiednio dobrane barwy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się odcienie beżu, brązu oraz szarości. Są one subtelne, a zarazem eleganckie. Nie należy zapominać jednak o ponadczasowej czerni i bieli, które stanowią znakomite uzupełnienie minimalistycznej garderoby. Z kolei głębokie, szlachetne kolory zapewnią wyrazisty akcent.
Jakość to podstawa
Wysoka jakość ubrań umożliwia ich użytkowanie przez długi czas. Starannie wykonane, odznaczają się znaczną trwałością – nie tracą swoich właściwości ani kształtu pomimo częstego noszenia. Ponadto takie elementy odzieży prezentują się bardzo gustownie i szykownie. Choć dobre jakościowo ubrania są zwykle droższe od swoich masowych odpowiedników, to ze względu na wytrzymałość mają pozytywny wpływ na kontrolowanie modowych wydatków.